0 (312) 230 25 00 , Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2815.Sokak No:7 Çankaya-Ankara

Akreditasyonlarımız

Milli Eğitim Bakanlığı Akreditasyonu

Eğitim Merkezimiz 2008 yılında ruhsat ismi  Altın Grup Meslek Edinme ve İngilizce Kursları olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nden ruhsatlandırılmış olup, 2010 yılında faaliyete geçirdiğimiz ticari markamız olan Golden Chef Mutfak Akademisi ile birlikte ruhsat ismini buna uygun olarak Altın Şef Mesleki Eğitim Kursu olarak değiştirmiştir. Okulumuz aşçılık ve pastacılık alanında verdiği eğitimlerin sonunda Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu sınavlar sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Belgeleri düzenlemektedir. Eğitim sonunda verilen belgelerimiz Uluslararası apostil sistemine uygun olarak teslim edilmektedir ve Uluslararası geçerliliği mevcuttur.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Akreditasyonu

Eğitim Merkezi dersliklerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sınav merkezi olarak akreditedir. Kurumumuz mezunu öğrencilerimiz kurumumuza başvuru yaparak Mesleki Yeterlilik Belgesine hak kazanmak adına yapılacak sınavlara katılabilirler. Mesleki yeterlilik sınav süreçleriyle ilgili öğrencilerimize mentörlük sağlanmaktadır.

Ustalık - Çıraklık Merkezi Akreditasyonu

Uzun ve Kısa Dönem Eğitimlerimiz sonrasında verilen belgeler Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından düzenlenen Çıraklık – Kalfalık – Ustalık sistemine uygundur. Uzun Dönem Eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz doğrudan Ustalık Belgesi Uygulama Sınavına, Kısa Dönem Eğitim Mezunu öğrencilerimiz belgeleriyle doğrudan Kalfalık Belgesi yazılı ve uygulamalı sınavına girebilmektedirler. Uzun Dönem Eğitim mezunu öğrencilerimiz ayrıca bu sistemle belediyelerin iş yeri açma koşulları arasında yer alan İş Yeri Açma Belgesine sahip olurlar. Bu alanla alakalı eğitmenlik ve teşviklerden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz ayrıca Usta Öğreticilik Belgelerini alabilirler.

Europass Akreditasyonu

Uzun Dönem Eğitimlerimizin sonunda eğitimlerimizden başarıyla mezun olan öğrencilerimiz için Avrupa Birliği ülkelerinde tanınırlığı olan ve meslek belgelerine ek olarak talep edilen europass sertifika ekleri verilir. Öğrencilerimiz bu ekler sayesinde mesleklerini icra ettikleri her dönem için uluslararası çalışma programlarına rahatlıkla başvurabilir ve kabul alabilirler.